Onko jollakin tietoa, millä logiikalla nuo ohjauspyörän "kaukosäätimet" toimii? Kun mulla ei toimi. Onks ne langattomassa yhteydessä soittimeen, vai onko yhteys johdoilla? Ja jos jollakulla kokemuksia mikä siellä yleensä on ongelmana jos ei toimi, niin vinkkejä otetaan kiitollisuudella vastaan. Kojetaulun näpyköistä soitin toimii kyllä.
Kyllä sieltä tulee johto mankan perään. Nappuloiden idea on ilmeisesti, että nappia painettaessa johto maadoittuu vastuksen kautta, ja joka nappelilla on erilainen vastus.
Kiitos vinkeistä. Eipä taida tulla valoakaan noihin ohjauspyörän näppylöihin. Voisko joku tsekata minkä sulakkeen takana 156:ssa nuo namikat on, kun muu tuntuu toimivan OK. Itsellä ei ole kuin saksankielinen ohjekirja. Onko noille remote namikoille siis oma koodauksensa, kun radio kuitenkin muuten toimii eli ei ole lukossa?
Mulla kans välillä lakkaa toimimasta namikat, ja välillä koko ratiokin vaikka sulakkeet on ehjät. Siihen yleensä auttaa ku nappaa nopeesti vaik akun miinuksen irti. Alkaa toimii ja ei tarvi ees koodia laittaa uusiks ku on nopee. Toinen vaihtoehto on nappaa radio pois ja käyttää piuhat irti.