Audimiehen tunnustus

Hyvän maun rajoissa, järjenkäyttö sallittu.

Valvoja: Moderators

Avatar
Cuore Sportivo
Viestit: 5766
Liittynyt: 28 Helmi 2003, 00:51
Car(s): Spider 1750 TBi
Spider 3.0 V6
75 2.0 TS
Multipla
X1/9
Italialaisia kaksipyöräisiä
Paikkakunta: Pori

Audimiehen tunnustus

Viesti Kirjoittaja Cuore Sportivo »

Näinkin voi käydä..
Olin viikko sitten perjantaina katselemassa kissoja kaupungilla GTV:n kanssa. Jalankulkijoita tien yli päästäessäni bongasin noin kolmekymppisen äijän peukalo pystyssä ja katse tiukasti GTV:n keulassa.. Noh, jatkoin matkaani ja vartin päästä sama ukko oli tammikuussa ostetun A3 3,2:n kanssa samoissa valoissa viereisellä kaistalla.. Ja taas peukku pystyssä. Valojen vaihduttua Audimies koukkasi taakseni, ajattelin siinä sitten ajaa parkkiin, jos äijä tulisi vaikka vittuilemaan päin naamaa. :mrgreen: Parkkiinhan se tuli, mutta ei suinkaan vittuilemaan. Mies kehui GTV:tä maasta taivaaseen ainakin puolisen tuntia ja hoki olevansa kateellinen. :wink: Sanoi, että ostaisi samanlaisen, mutta jälkikasvun takia ei ole mahdollista.
Lopuksi sitten tokaisin, ettei tuollainen A3:n hassumpi ole tuolla kutoskoneella, johon ukko vastasi: "No joo.. Onhan siinä tehoa, mutta eipä siinä sitten muuta olekkaan. Tää on vaan aakolmonen." :mrgreen:

Avatar
Rolle
Site Admin
Site Admin
Viestit: 7799
Liittynyt: 27 Helmi 2003, 18:48
Car(s): 45e + Explorer EV
Paikkakunta: Kirkkonummi

Viesti Kirjoittaja Rolle »

Asiallista 8)

GTA:ta ja 3.2q A3:sta jokunen sata kilsaa ajaneena täytyy ensinnäkin yllätykseksi todeta että GTA oli sulavampi ajaa. Se että äänet ja ajo-ominaisuudetkin ovat omaa luokkaansa tuskin on mikään yllätys vaikka alfa-laseja ei päässä ollutkaan.

Avatar
Cuore Sportivo
Viestit: 5766
Liittynyt: 28 Helmi 2003, 00:51
Car(s): Spider 1750 TBi
Spider 3.0 V6
75 2.0 TS
Multipla
X1/9
Italialaisia kaksipyöräisiä
Paikkakunta: Pori

Viesti Kirjoittaja Cuore Sportivo »

Joo, samanlaiset kokemukset..

Yllätyksenä silti tuli A3 3,2:sen soundit, makeet..

Avatar
Alfissimo
Viestit: 8707
Liittynyt: 20 Tammi 2004, 02:55
Car(s): Arkeen Giulietta JTDm ja 147 2.0
Aikaa odottaa kolmen polkimen 166 3.0
Kourajonossa 156 x5, 166 x2
Paikkakunta: Hollola-Lahti +lähialueet

Viesti Kirjoittaja Alfissimo »

Uusimmassa Autobild:ssakin todettiin 3.2 V6:den äänistä jotenkin näin: "kierrosten myötä ääni muuttuu Audimaisen pehmeäksi". Mitä tuo sitten tarkoittaa, sitä en tiedä kun en Audin ääniä ole kuullut.
Poikamiehen on helpompi löytää itselleen hyvä nainen, kuin ruosteeton 156.

Vastaa Viestiin