No hyvä että sait toimimaan. Millä laitoit sen putken kiinni?, jälkeenpäin meinaan tajusin että irrotinhan minä siitä jonkun metallilipareen joka oli letkun päällä, tämä lipare taaseen oli kiinni nippusiteellä. Ota yhteyttä jos on tarvetta, eiköhän se vielä jostain löydy.
Lauantaina paluu Mallorcalta, kiva olla välillä kotonakin. Kesälomakin loppui tänään mutta eipä hätä ole tämännäköinen. Onneksi on vielä 2 viikkoa irtisanomisaikaa jäljellä ennen kuin saan aloittaa uudessa työpaikassa.
Alfoja tuli matkalla bongailtua urakalla ja varsinkin 147 tuntuu olevan suuressa suosiossa sielläpäin.
EDIT: Jaa niin, kivaa on tietysti myös se että työpaikan vaihdon mukana tulee 4. palkankorotus tälle vuodelle.
muutama tunti sitten tultiin Prahasta.
Kiva reissu, mitä nyt taskuvaras kävi lompakolla ja puistossa piti väistellä narkkaria joka hoiperteli edessä neulojen kanssa, sekä prostituoitu kävi eukon kimppuun.
Kesäloman toinen osa alkoi; kolme viikkoa kotopuolessa ns. "puuhamaassa" tiedossa. Pistin tänään kuvia albumiini parista menopelistäni. Siellä on jopa kuva tällä foorumillakin nyt kovasti kiistellystä Volvosta. Tuossa mallissa on ainakin remmit mukavasti vaihdettavissa.
ilmalämpöpumppu... ihmisen viisain keksintö pyörän jälkeen sisällä ihanan viieleää, just viittii näillä keleillä nokkansa työntää ulos kun menee tupakalle
^ Toi on hieno vehje. Asennutin viime kesänä kotiin sellasen, kun teen kotona töitä, eikä helteillä jaksais keskittyä ollenkaan. Nyt on ihanan viileää.
Jee,nyt sain soittimen takaisin ja kaikki toimii... aah,noi äänet on kyllä musiikkia mun korville,en ymmärrä miten alfassa voi olla paremmat äänet vakioputkistossa kuin esim.jossain muissa 4-pyttysissä henkilöautoissa... pieni videopätkä (luonnossa äänet vielä mureammat ja seksikkäämmät )
Laitoin powerfiltterin 75:een...imuäänet muistuttaa vähän enemmän vanhan Weberin imuääniä vaikka aika rehvakan on kyllä alkuperäsenkin koteloputsarin kanssa.
Alkuperänen kylmäilmaputki toimii melko hyvin tuollekin...
Filtteri 25eur ja sovitekurkku ilmamäärämittariin 15eur, by Completos motor, tukirauta mittariin homemade...
Tehonlisästä paha sanoa, ehkä hieman herkistyi yli 2500rpm vaiheilla, äänistä enemmän on iloa...
Audissa rupesi kesken kesälomareissun tulemaan ilmastoinnin kondenssivedet, sekä sadevedet jalkatilaan, eikä missään pikahuollossa ollut aikaa ottaa hommaa korjata sitä.
Lopulta vaimo repi sisustukset irti ja avasi tukoksen!! Koko hommaan meni eukolta vain tunti ja muutama bisse...
Janne kirjoitti:Ylihuomenna Flow-festivaaleille www.flowfestival.com
Laatumusaa luvassa koko viikonlopuksi.
CUT CHEMIST
Sanos muuta! Muutama muukin tosi kova veto mm. Op:l Bastards, Cosmo Baker jne.
Muutenhan festarit ei olleet järjestelyiden suhteen mikään ylenpalttinen onnistuminen. Hesarissa kiteytetään tänään se puoli aika hyvin. Monta hyvää esiintyjää jäi itselläkin näkemättä kun paikka oli niin pakissa ja kaikki ontui.
Mutta silti KIVAA oli:)
Ukolla on tänään synttärit. Käytiin eilen sotimassa splättereillä ja heti ekassa erässä pääs ampuu äijää päähän
ja muijalle kivan mustelman käsivarteen.
Tänään sitte ite juhlat ja joutunee humaltumaan. Mukavaa vaihtelua perheellisen perus viikonvaihteeseen.
SM kausi on nyt sitten ohi. Tuloksena vaatimaton 5.sija kaikista vastoinkäymisistä huolimatta.
(voitettavista kisoista 1 varaslähtö, 1 mystinen renkaan loppuminen ja 1 keskeytys kun ajettiin takaa päälle)
savijo-r kirjoitti:Pyöräkin vaihtoi omistajaa Virtasalmella missä tultiin kakkoseksi, mutta aika-ajossa kovin koskaan siellä pyörällä ajettu aika. 1:25:500 http://www.alfabbs.fi/album_personal.php
Hetken aikaa ihmettelin että mitäs hittoa mun albumini liittyy sinun pärrääsi, kunnes tajusin että linkki on vähän vituillaan
savijo-r kirjoitti:Pyöräkin vaihtoi omistajaa Virtasalmella missä tultiin kakkoseksi, mutta aika-ajossa kovin koskaan siellä pyörällä ajettu aika. 1:25:500 http://www.alfabbs.fi/album_personal.php
Hetken aikaa ihmettelin että mitäs hittoa mun albumini liittyy sinun pärrääsi, kunnes tajusin että linkki on vähän vituillaan